Ja në sa ora zhvillohet meçi mes Povetkin dhe Whyte!

Boksi

Ja në sa ora zhvillohet meçi mes Povetkin dhe Whyte!

Më: 27 mars 2021 Në ora: 17:27
Ja në sa ora zhvillohet meçi mes Povetkin dhe Whyte!

Boksieri rus, Alexander Povetkin dhe britanezi, Dillian Whyte do të takohen përsëri për titullin e peshave të rënda në WBC.

 

Povetkin fitoi titullin e peshave të rënda të përkohshme të WBC, kur e nokautoi Whyte në gusht të vitit 2020.

Pas disa shtyrjeve të meçit për shkak të COVID19, ndeshja përfundimisht është vendosur që të zhvillohet sonte në Gjibraltar.

Ngjarja do të fillojë në orën 22.00, sipas orës lokale në Kosovë.

Ndryshe, Povetkin, 41 vjeçar në 39 luftime, ka humbur vetëm nga Joshua dhe Wladimir Klitschko.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat