Donjeta e do fitoren me çdo kusht në Paris

Boksi

Donjeta e do fitoren me çdo kusht në Paris

Nga: K.G. Më: 4 qershor 2021 Në ora: 12:18
Donjeta e do fitoren me çdo kusht në Paris

Boksierja e Kombëtares së Kosovës, Donjeta Sadiku, e do fitoren me çdo kusht në Paris. Ajo synon dy fitore dhe të kualifikohet në Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”.

Donjeta duket në formën më të mirë por e cila sonte kërkon edhe pak fat sportiv. 

"Donjeta Sadiku sonte paraqitet në ring në kualifikimet për normën olimpike.

Boksierja Donjeta Sadiku, nga ora 18:00 ngjitet në ring kundër boksieres nga Suedia Agnesa Lexiussion, në Paris të Francës, në turneun kualifikues për Lojërat Olimpike -Tokio 2020, që po mbahen prej 4–8 qershor 2021.

Boksierja Sadiku do ti ketë dy meçe dhe i nevojiten dy fitore për t’u kualifikuar në Lojërat Olimpike”, njofton Federata e Boksit e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat