Legjenda e boksit pësoi humbje dërrmuese ndaj Yordenis Ugas

Boksi

Legjenda e boksit pësoi humbje dërrmuese ndaj Yordenis Ugas

Më: 22 gusht 2021 Në ora: 09:23
Manny Pacquiao humbet ndaj Yordenis Ugas

Manny Pacquiao pësoi një humbje dërrmuese nga Yordenis Ugas.

42 vjeçari tha së ndihej më mirë se kurrë në luftën e tij të 72-të profesionale, por dukej si një hije e vetes së tij të mëparshme.

Ai tani duket i vendosur për të varur dorezat dhe për t’i dhënë fund një karriere shkëlqyese 26 vjeçare, në të cilën fitoi tituj botërorë në tetë divizione peshe.

Ugas, i cili ishte i mahnitur, bëri mjaft për të çuar rrugën drejt një vendimi unanim të pikëve në Las Vegas, për të ruajtur titullin e tij botëror në peshën e mesme.

Pacquiao dukej se ishte ngadalësuar gjatë pushimit të tij nga ringu, por ishte në gjendje të mblidhej drejt fundit të raundit të tretë.

Ai u përmirësua në raundin e nëntë, por humbi vrullin e tij kur lufta shkoi në raundet e kampionatitm shkruan Mirror.

Pacquiao i dha vetes një shans duke u mbledhur në raundin e parafundit, por Ugas u përgjigj me dorën e djathtë.

Dhe ishte Kubani ai që doli më mirë, para se të dy sportistët të përshëndetnin turmën prej 17 mijë spektatorëve në T-Mobile Arena.

Me siguri tani Pasquiao do të ulë perden në karrierën e tij, pas humbjes nga Ugas me rezultatet 115-113 dhe 116-112.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat