Luftëtari shqiptar nuk ia del ndaj marokenit

Boksi

Luftëtari shqiptar nuk ia del ndaj marokenit

Më: 5 shtator 2021 Në ora: 14:32
Luftëtari shqiptar nuk ia del ndaj marokenit

Shqiptari Elvis Gashi kishte ndeshjen e tij më të rëndësishme në karrierë, teksa përballej me marokenin Beztati për titullin kampion të peshave të lehta në Kickbox. Gashi renditej në vendin e tretë në botë dhe ishte favorit për të fituar këtë sfidë.

Raundi i parë filloi mjaft mirë për Gashin, i cili e hodhi kundërshtarin në tokë dhe dukej sikur rezultati po shkonte në favor të tij. Por fatkeqësisht për Gashin, në katër raundet e tjera Beztati ishte më dominant, duke fituar këhtu sfidën.

Elvis Gashi humbi mundësinë për të fituar titullin e kampionit të botës me flamurin shqiptar.

Ai është trajneri i Kickboxit të luftëtarit të MMA, Denis Buzukja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat