E fundit, Haxhi Krasniqi e Dominic Boesel, e çuditshme se sa peshojnë, dallimi... 

Boksi

E fundit, Haxhi Krasniqi e Dominic Boesel, e çuditshme se sa peshojnë, dallimi... 

Nga: Kemajl Goca Më: 8 tetor 2021 Në ora: 18:45
E fundit, Haxhi Krasniqi e Dominic Boesel, e çuditshme se sa peshojnë! 

Haxhi Krasniqi kurrë më i mobilizuar për sfidën e madhe të nesërme, që pritet të fillojë pas orës 23.00, në luftë për të mbrojtur titullin e kampionit të botës në versionin WBA në kategorinë gjysmë të rëndë. 

Krasniqi është në top formë dhe mezi e pret daljen në ring kundër Dominic Bösel.

“Robin Krasniqi 79,3 kg
Dominic Bösel 79,3 kg

Krasniqi dhe Bösel janë gati, të dytë sollën nga 79,3 kg mbi peshore dhe kështu e kaluan edhe sfidën e peshës! Tani është çdo gjë gati për duelin e nesërm.

Nesër mbrëma nga ora 23:00 mund ta ndiqni duelin Krasniqi vs. Bösel II LIVE ne televizionin shtetëror gjerman ARD si dhe ne Klan Kosova etj.”, njofton kampi i Haxhi Krasniqit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat