Haxhi Krasniqi reagon para meçit jetë a vdekje

Boksi

Haxhi Krasniqi reagon para meçit jetë a vdekje

Më: 8 tetor 2021 Në ora: 20:14
Haxhi Krasniqi reagon para meçit jetë a vdekje

Boksieri kosovar, Haxhi Krasniqi do të mundohet ta mbrojë titullin e kampionit të botës në peshat super të mesme, versioni WBA e IBO.

34 vjeçari ia ka mundësuar revanshin gjermanit Dominic Boesel, me të cilin do të përballet për herë të dytë brenda një viti.

Sot u bënë edhe matjet zyrtare, teksa dy boksierët dolën me peshë 79,3 kilogramë.

Krasniqi në rrjetet sociale reagoi përmes një shkrimi, një ditë para meçit.

“Faleminderit o Zoti im që më dhe kaq shumë! Ti ma forcove Zemren e Besimin dhe me bëre ky që sot jam unë!”, shkroi Krasniqi në profilin e tij zyrtar në Facebook.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat