Befasohet Khabib, këtë nuk e kishte pritur - Bota Sot
Befasohet Khabib, këtë nuk e kishte pritur

Boksi

Befasohet Khabib, këtë nuk e kishte pritur

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 17:00
Boksieri Khabib Nurmagomedov

Boksieri Khabib Nurmagomedov arriti të shpallej kampion bote në peshat e lehta në UFC përballë irlandezit Conor McGregor, një fitore nga dhe ku po merr nderime të shumta.

Pas takimit me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, tashmë ishte radha e kreut të Çeçenisë, Ramzan Kadyrov që të ftojë Khabibin në një ceremoni zyrtare.

Në fjalën e tij Khabib tha: “Ju faleminderit shumë Ramzan Akhmatovich. Falënderimet i takojnë Allahut që na bëri vëllezër përmes fesë tonë. Një falenderim dhe për dhuratën kaq bujare dhe respektin që treguat për mua”, tha Khabib.

Ramzan Kadyrov si shpërblim ia ka dhuruar Khabbit një veturë të tipit ‘Mercedes’. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...