Familja e Aziz Salihut me emra të fortë në qytetin e Shkupit! - Bota Sot
Familja e Aziz Salihut me emra të fortë në qytetin e Shkupit!

Boksi

Familja e Aziz Salihut me emra të fortë në qytetin e Shkupit!

Nga: K. Goca Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 14:26
Familja e Aziz Salihut me emra të fortë në qytetin e Shkupit!

Aziz Salihu, e gjithë bota e di që ka qenë boksier i madh dhe fitues i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984, ndërsa vëllai i tij, Faton Salihu ish boksier i spikatur dhe aktualisht nënkryetar i Federatës së Boksit të Maqedonisë. Kush janë dy të tjerët, që pak di opinioni për ta?

Avdyl Salihu është këshilltar i sportit në qytetin e Shkupit dhe menaxher i licencuar për sporte luftarake, pastaj Valon Salihu, zëdhënës i kryetarit të qytetit të Shkupit dhe njëherësh e ka hapur turneun  'Gongu i Artë’ në boks.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...