Shoqata e kafshëve kritikon modelen e Playboy për fotot - Bota Sot
Shoqata e kafshëve kritikon modelen e Playboy për fotot

Bota e Yjeve

Shoqata e kafshëve kritikon modelen e Playboy për fotot

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 08:05
Francia James

Shoqata e mbrojtjes së kafshëve ka qortuar publikisht një modele të Playboy pasi ka përdorur kafshët si aksesorë për fotografi.

Reagimi i PETA-s erdhi pasi modelja Francia James doli në kopertinën e Playboy Africa me një lemur që i futej në bluzë, te pjesa e gjoksit, dhe me një elefant.

Komentuesit nëpër rrjete shoqërore thanë se modelja kishte futur ushqim brenda bluzesh, duke e bërë lemurin ta kërkojë. Ndërsa PETA bëri thirrje se kafshë të rrezikuara, si lemurwt, nuk duhen përdorur si aksesorë për bizneset e fotografive.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat