Befason Anxhela Peristeri: Origjina ime është greke, edhe emrin e kam grek

Bota e Yjeve

Befason Anxhela Peristeri: Origjina ime është greke, edhe emrin e kam grek

Më: 13 prill 2021 Në ora: 13:38
Anxhela Peristeri

Këngëtarja Anxhela Peristeri , e cila këtë vit përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion, së fundmi ka dhënë një intervistë për median greke “EPT 1”, ku ka rrëfyer se rrënjët e saj janë greke, pasi stërgjyshi i saj ka qenë grek.

“Stërgjyshi im ishte grek prandaj dhe mbiemri im është grek Peristeri.

Shqipëria për mua është atdheu im, këtu u linda, këtu u rrita, këtu u bëra e njohur, më mbështetën njerëzit dhe akoma më mbështesin.

Greqia për mua është një vend që e adhuroj, shumë i bukur.

Aty kam miqtë më të shumtë sepse jetova aty vitet më të mira’’, është shprehur këngëtarja.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat