Kendall Jenner zbulon se ka vuajtur nga ankthi: Kam pasur sulme të këqija paniku

Bota e Yjeve

Kendall Jenner zbulon se ka vuajtur nga ankthi: Kam pasur sulme të këqija paniku

Më: 6 maj 2021 Në ora: 09:53
Kendall Jenner

Ajo zbuloi nga shëndeti i saj mendor për Vogue.

Dhe modelja 25-vjeçare u hap në lidhje me betejën e saj me ankthin në bisedë me disa profesionistë të shëndetit mendor në një vrojtim të serisë.

“Dy ose tre vjet më parë fillova vërtet të kisha sulme paniku shumë, shumë të këqija”, zbuloi Jenner.

“Unë kisha frikë në mes të gjumit tim, ndjeja rrahje të mëdha  zemre. Nuk merrja dot frymë”, shtoi modelja.

‘Isha shumë keq,’ tha ylli i KUWTK, një pranim që mori vlerësime nga Zyrtari Kryesor Mjekësor i Departamentit të Shëndetit Mendor LA, Dr. Curley Bonds.

“Sa më shumë njerëz që dalin dhe flasin për ankthin e tyre, aq më shumë publiku është i vetëdijshëm se kjo është një gjë e vërtetë,” i tha ai Jenner.

Kendall vuri në dukje se ‘pjesa interesante’ në lidhje me serinë e saj Vogue, e cila që premierë në episodin e saj të parë të enjten ‘nxjerrë në pah versione të ndryshme të ankthit’ për njerëzit.

“Pra, njerëzit nëse shikojnë mund të jenë si” Oh! Unë e ndiej atë! Dhe tani kam një emër për të’, përfundoi Kendall.

“Sipas CDC, raportet e ankthit janë trefishuar në kulmin e pandemisë COVID-19, duke nxitur një krizë të shëndetit mendor që vazhdon edhe kur vaksinimi përhapet në të gjithë botën”, thuhet në titullin e Vogue që reklamon serinë me katër pjesë të Jenner.

“Në “Open Minded: Understanding Ankth”, një seri e re me katër pjesë me @KendallJenner, Vogue do të eksplorojë shkaqe dhe efekte të ndryshme të çrregullimit të ankthit të shkallës së ulët, nga të cilat vetë Jenner ka vuajtur për vite me rradhë.

Qëndroni në gjendje për episodin e parë që vjen nesër; plus, trokitni lehtë mbi lidhjen në bio për më shumë këshilla për shëndetin këtë # Muajin e Ndërgjegjësimit të Shëndetit Mendor, “përfundoi njoftimi nga Vogue.

Ansambli elegant i biznesit i Kendall i paraqitur në klipin për Open Minded ishte kontrast me postimin e saj të Cinco de Mayo të mërkurën.

Në faqen e saj në Instagram, motra e Kylie Jenner ngarkoi një selfie në pasqyre që e tregonte atë duke pozuar me një bikini të verdhë në shtëpi para se të përgatitej të rrinte pranë pishinës.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat