Dogji njerëzit në teatrin japonez, dyshoi për plagjiat - Bota Sot
Dogji njerëzit në teatrin japonez, dyshoi për plagjiat

Bota

Dogji njerëzit në teatrin japonez, dyshoi për plagjiat

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 11:15
Foto ilustrim

Një mashkull 41 vjeçar dyshohet se ka djegur studion e njohur për filma të animuar në Japoni pasi që është ankuar se romani i tij është plagjiaturë, transmeton Japan Today.

Dëshmitari që e ka parë personin ka thënë se i dyshuari ka qenë i zemëruar duke bërtitur se si e kanë shkatërruar.

Personi ende i paidentifikuar ka bërtitur “vdisni” para se ta lyejë hyrjen e Teatrit me benzinë dhe e ka djegur rreth orës 10 e 30 të enjten.

Zjarri është shuar vetëm pas një dite ndërsa kanë humbur jetën 33 persona dhe shumë tjerë janë në rrezik për jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat