Mass: Evropa do të gjejë një ekuilibër të ri ndaj SHBA-së - Bota Sot
Mass: Evropa do të gjejë një ekuilibër të ri ndaj SHBA-së

Bota

Mass: Evropa do të gjejë një ekuilibër të ri ndaj SHBA-së

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 16:10
Heiko Mass

Evropa duhet të gjejë një "ekuilibër të ri" në raport me SHBA në dritën e sfidave të paraqitura nga administrata e presidentit amerikan Donald Trump, tha sot ministri i Jashtëm gjerman Heiko Mass.

Ndër sfidat e vendosura nga administrata Trump, ai përmendi tërheqjen nga Marrëveshja e Klimës së Parisit, braktisjen e marrëveshjes iraniane, kërcënime me sanksione kundër partnerëve evropianë dhe proteksionizëm.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera