Southgate: Jam krenar me këtë skuadër - Bota Sot
Southgate: Jam krenar me këtë skuadër

Botërori 2018

Southgate: Jam krenar me këtë skuadër

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 11:08
Gareth Southgate

Anglia nuk ia doli të realizonte ëndrrën për t’u kualifikuar në finale të Kampionatit Botëror.

Gareth Southgate u pa shumë i zhgënjyer pas ndeshjes, por ai u shpreh që është krenar me lojtarët e tij ndonëse skuadra e tij nuk arriti finalen. 

“Tre Luanët” u mundën 2-1 nga Kroacia në kohën shtesë.

Southgate pranoi se kundërshtarët e tij e vlerësuan veten më mirë, pas pushimit mes dy pjesëve të lojës.“Unë mendoj se Kroacia luajti mirë në pjesën e dytë, ndërsa ne e kemi humbur kontrollin e topit” , ka theksuar Southgate. 

“Kur jeni kaq shpejt në avantazh, në një lojë kaq të madhe, dhe shumë nga lojtarët e tu nuk kishin luajtur më parë në këtë nivel, askush nuk e di se si do të reagoni”. 

“E dinim se skuadra që sollëm në këtë Botëror ishte më e papërvojë në konkurrim dhe e vetmja mënyrë që ne do ta rritim këtë është duke luajtur në sa më shumë lojëra të turneut.

“Unë jam jashtëzakonisht krenar nga mënyra se si luajtën lojtarët dhe mund të gëzohemi nga reagimi i tifozëve, ata ndjehen njësoj”. 

“Është e vështirë të thuash ndonjë gjë, që do t’i bënte ata të ndiheshin më mirë. Kjo paraqitje e Anglisë mund të jetë një eksperiencë e paharrueshme për vendin tonë”, ka deklaruar Southgate. 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...