Griezmann doli dje në konferencë me flamur të Uruguait, kjo është arsyeja

Botërori 2018

Griezmann doli dje në konferencë me flamur të Uruguait, kjo është arsyeja

Më: 16 korrik 2018 Në ora: 11:34
Griezmann

Antoine Griezmann u paraqit me flamur të Uruguait pas fitores në finalen e Kupës së Botës me Francën.

Ai kishte thënë pas ndeshjes ndaj Uruguait, se ka respekt të madh për këtë vend.

“Unë kam respekt të madh për ta. Kam punuar me shumë persona nga Uruguai”, pati thënë Griezmann.

“Nuk desha të festoja golin para tyre. E dua kulturën dhe njerëzit nga Uruguai”, ishin fjalët e Griezmann.

I pyetur për triumfin e djeshëm, francezi u shpreh: “Nuk e kam kuptuar ende çfarë do të thotë të jesh kampion bote”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat