Çiklisti profesionist ndihmon

Çiklizëm

Çiklisti profesionist ndihmon

Më: 18 prill 2020 Në ora: 15:21
Çiklisti profesionist ndihmon

Çiklisti profesionist ndihmon.

Çiklisti profesionist David Martineli dhe anëtarë i skuadrës “Astana”, në kohën e pandemisë “Covid 19”, ka filluar një aksion të jashtëzakonshëm humaniatar në Itali.

Martineli, në qytetin Lodeto në Lombardi, një ndër rajonet më të goditur në Itali, ka vendosur të ndihmojë personat e moshuar , duke iu ofruar medikamentet e nevojshme.

Ai në mbrëmje, mer porosite përmes rrjeteve sociale, ndërsa në mëngjes kalon edhe nga 10 herë qytetin për të dërguar ilaçet deri te personat e moshuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat