Përleshen shqiptarët në burgun grek, një i vdekur - Bota Sot
Përleshen shqiptarët në burgun grek, një i vdekur

Diaspora

Përleshen shqiptarët në burgun grek, një i vdekur

Më: 7 mars 2019 Në ora: 20:52
Foto ilustruese

Sipas informacioneve të para, konfrontimi i përgjakshëm u zhvillua në burgun e Korydallos midis të burgosurve me burg konfrontim ky qe përfundoi duke humbur jetën e një personi dhe duke u plagosur shtatë të tjerë.

Të njëjtat burime thonë se përplasja ndodhi në mes shqiptarëve, grekëve, gjeorgjianëve dhe të burgosurve armene.
Megjithatë, kushtet në të cilat filloi konfrontimi ende nuk dihet. Me ambulance u transportuan ne Tzanio 7 te plagosur, njeri prej te cileve është në koma. Ndërkohë mësohet që i burgosuri i vdekur është një grek, i cili e humbi jeten i goditur me thikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...