I apasionuar pas motorëve, i riu shqiptar humb jetën në aksident - Bota Sot
I apasionuar pas motorëve, i riu shqiptar humb jetën në aksident

Diaspora

I apasionuar pas motorëve, i riu shqiptar humb jetën në aksident

Më: 20 maj 2019 Në ora: 15:18
Fatmir Halili

Një 47-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident me motor në autostradën Palermo-Mazara pranë Alcamos.

Sipas mediave italiane, shqiptari Fatmir Halili, një banor i Sciacca-s, por me origjinë nga Lushnja, humbi jetën një natë më pare, pasi ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë jashtë rruge.

Shqiptari ishte pjesë e një shoqate të të apasionuarve pas motorëve të cilët në fundjavë lëviznin në zona të ndryshme të Siçilisë.

Edhe ditën e aksidentit, ai ishte në programin e përcaktuar por që përfundoi në tragjedi. Policia ende po hetohen shkaqet e plota tw tij.

Ndërkohë, mesazhe të shumta ngushëllimi janë shkruar në rrjetet sociale nga miqtë dhe të afërmit e tij të cilët e kanë të pamundur ta besojnë humbjen e tij.

“Një përshëndetje e veçantë dhe një përqafim i madh, një djalë shumë i mirë, shumë i sjellshëm dhe i përzemërt me të gjithë”, shkruan Calogero.

“Pusho në paqe shoku im i dashur, tani askush nuk do të jetë atje për të luajtur mbrojtje me mua dhe të më japë një fjalë ngushëllimi. Ti ishe një person me një zemër të artë, duke qëndruar në paqe, engjëll, gjithmonë do të mbaj në zemrën time. Të dua “, shkruan një tjetër.

“Jo miku im, gjithçka mund të imagjinoja përveç se ishe ti në atë aksident të tmerrshëm me motor. Përse, them unë, përse? Përse vëllai im, përse?”, është mesazhi i një miku, që si shumë të tjerë nuk mund ta besojnë ende aksidentin dhe vdekjen e 47-vjeçarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...