Vritet shqiptari në mes të Athinës - Bota Sot
Vritet shqiptari në mes të Athinës

Diaspora

Vritet shqiptari në mes të Athinës

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 09:13
Policia greke

Ekzekutohet me armë zjarri një shqiptar në Athinë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke, të cilat raportojnë se ngjarja ka ndodhur mesnatën e djeshme.

Viktima është 33 vjeç, i lindur në vitin 1986, por gjeneralitetet e tij nuk bëhen me dije. Shqiptari u qëllua me armë zjarri në rrugë, në lagjen “Hajdari”.

Ai mori plagë të rënda në shpinë dhe u transportua në spital pasi u gjet i shtrirë në rrugë nga kalimtarë të rastit. Policia gjithashtu u njoftua lidhur me ngjarjen. I riu u transportua për në spitalin e Athinës “G. Gennimatas”, por nuk mundi të mbijetoje, duke ndërruar jetë aty.

Image

Autori apo autorët janë ende në arrati, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat