Hipi në pemë të kapte tullumbacen, por shqiptari e pëson keq - Bota Sot
Hipi në pemë të kapte tullumbacen, por shqiptari e pëson keq

Diaspora

Hipi në pemë të kapte tullumbacen, por shqiptari e pëson keq

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 14:08
Foto ilustrim

Ka mbetur me dëmtime të shumta në trup një burrë shqiptar në Itali, pas një incidenti që i ndodhi ditën e dielë.

Aksidenti ka ndodhur dje në parkun Brenta Viva në Fontaniva, në provincën e Padovës.

Sipas mediave italiane, një 47-vjeçar me origjinë shqiptare dhe banues në Vicenza, në përpjekje për të arritur të kapë një tullumbace të ngecur në një pemë, ra nga 3 metra pasi u thye dega ku po mbahej.

Ai menjëherë u dërgua në spitalin e Padova, ku është akoma i shtruar me fraktura të shumta. Nuk është në rrezik për jetën, shkruajnë mediat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...