I riu shqiptar zhduket pa gjurmë, ja apeli që bën policia britanike - Bota Sot
I riu shqiptar zhduket pa gjurmë, ja apeli që bën policia britanike

Diaspora

I riu shqiptar zhduket pa gjurmë, ja apeli që bën policia britanike

Më: 2 gusht 2020 Në ora: 12:30
Highlands

Një adoleshent i zhdukur ka ngjallur shqetësime për policinë, e cila ka nisur kërkimet në Highlands të Britanisë.

Shqiptari Olti Gega u pa për herë të fundit në zonën Camagael të Fort William rreth orës 12 të së shtunës.

17-vjeçari, i cili është shqiptar, përshkruhet si trup mesatar dhe me flokë të zinj. Adoleshenti ka gjithashtu një nishan në faqen e tij të djathtë.

Image

Olti u pa për herë të fundit i veshur me një kapuç gri, xhinse të zeza, triko të zezë dhe orë të zezë.

Zyrtarët që provojnë zhdukjen thonë se janë ‘të shqetësuar për mirëqenien e tij’ dhe bëjnë apel për informacion.

Rreshteri Michael Bell, i cituar nga mediat lokale, tha: “Ne po shqetësohemi gjithnjë e më shumë për mirëqenien e Oltit dhe do të nxisja këdo që beson se mund ta ketë parë atë ose që ka ndonjë informacion ta paraqesë sa më shpejtë që të jetë e mundur”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat