Rrahën dhe kërcënuan tregtarin italian, arrestohen dy vëllezërit shqiptar

Diaspora

Rrahën dhe kërcënuan tregtarin italian, arrestohen dy vëllezërit shqiptar

Më: 17 prill 2021 Në ora: 07:58
Ilustrim

Dy vëllezër shqiptarë janë arrestuar ditën e djeshme në Itali, pasi dyshohet se kanë kërcënuar me thikë dhe kanë rrahur një punonjës të një firme tregtare në Porto d ‘Ascoli.

Vëllezërit  banues në Monteprandone janë kryesisht të moshës  40 dhe 44 vjeç, por megjitahtë emrat e tyre nuk janë bërë publik.

Sipas mediave italiane, arsyeja e sulmit është se punonjësi kishte denoncuar njërin nga vëllezërit i cili ishte tregtar makinash, për mashtrim.

Aktualisht të dy vëllezërt ndodhen në arrest shtëpiak.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat