“Ç’më bëre kështu?”, momenti kur shqiptari i thyen kafkën të moshuarit në Angli dhe e lë aty

Diaspora

“Ç’më bëre kështu?”, momenti kur shqiptari i thyen kafkën të moshuarit në Angli dhe e lë aty

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 17:52
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në këto pamje duket momenti kur i riu shqiptar, ilegal në Angli, u arratis pasi shkaktoi vdekjen e një punonjësi të spitalit pasi u përplas me të pas kalimit me semafor të kuq.

Shqiptari Ermir Loka, 23 vjeç, përplasi Peter McCombie, 72 vjeç, ndërsa administratori i Burimeve Njerëzore po shkonte në shtëpi nga Spitali Mbretëror i Londrës në Whitechapel.

Në vend që t’i kërkonte falje viktimës së tij, dhe ta ndihmonte ai i tregoi biçikletën e tij të dëmtuar duke i thënë ‘Shikoni se çfarë keni bërë!’ para se të ikte.

Pamjet e kamerave të sigurisë së Lokës janë bërë publike sot pasi ai ishte burgosur për dy vjet, pasi gjyqtari dëgjoi se ai iku sepse kishte frikë se do të dëbohej.

‘Ai e la Peter të shtrirë në rrugë, të plagosur rëndë dhe mendoi vetëm për veten e tij. Kjo lloj sjellje frikacake është përtej përbuzjes. Zemërimi që ndiejmë ndaj tij është përtej fjalëve. Ne as nuk mund të durojmë të themi emrin e tij," thonë familjarët e 72-vjeçarit

Koka e McCombie goditi trotuarin aq fort sa theu kafkën e tij dhe dëmtoi trurin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat