Armë dhe drogë, shpallen në kërkim dy shqiptarë në Angli - Bota Sot
Armë dhe drogë, shpallen në kërkim dy shqiptarë në Angli

Diaspora

Armë dhe drogë, shpallen në kërkim dy shqiptarë në Angli

Më: 3 janar 2018 Në ora: 10:28
Dy shqiptarët, të cilët akuzohen për trafik droge dhe armësh.

Policia britanike ka shpallur në kërkim dy shqiptarë, të cilët akuzohen për trafik droge dhe armësh.

Siç bëhet e ditur nga mediat britanike, policia e Sussex ka shpallur në kërkim dy shqiptarë që akuzohen për trafik armësh zjarri dhe droge në Brighton dhe Hove.

“Orges Dema dhe Olsi Fizzlaj, të dy 20 vjeçarë, u arrestuan në qytet në dhjetor 2016, në një operacion të koordinuar të udhëhequr nga Shërbimet e Inteligjencës nga Njësia e Krimit dhe detektivë nga Policia e Sussex”, bën me dije media britanike.

Ata ishin lënë të lirë më kusht më parë, por pas hetimeve ndaj tyre, gjykata ka lëshuar urdhër-arresti për ta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera