Plagoset rëndë një shqiptar në Itali - Bota Sot
Plagoset rëndë një shqiptar në Itali

Diaspora

Plagoset rëndë një shqiptar në Itali

Më: 30 qershor 2018 Në ora: 08:44
Pamje nga vendi ngjarjes

Një shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë gjatë punës.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në qytetin e Matera, në zonën e Barit, Itali.

I riu shqiptar, 29 vjeç, ishte duke qëndruar poshtë një kove vinçi kur është shkëputur kavoja që e mbante.

Ajo ka rënë në tokë, duke e goditur në pjesën e majtë të trupit.

Ai ka marrë plagë të rëndë.

Shqiptari banonte në Altamura.

Menjëherë në vendin e ngjarjes është dhënë alarmi, duke mbërritur dy autoambulanca dhe shqiptari më pas është transportuar me helikopter për në spital.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera