Italiania 62-vjeçare bëhet nënë, 'adoptoi' embrionet e një çifti shqiptar - Bota Sot
Italiania 62-vjeçare bëhet nënë, 'adoptoi' embrionet e një çifti shqiptar

Diaspora

Italiania 62-vjeçare bëhet nënë, 'adoptoi' embrionet e një çifti shqiptar

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 23:05
Itali

Një 62 vjeçare u bë nënë për herë të parë mëngjesin e dy ditëve më parë. 62-vjeçarja solli në jetë një vajzë të shëndetshme që peshon 3 kg e 200 gramë. Gruaja u asistua nga mjekët e spitalit “Giovanni” në Romë.

E pyetur nga "Il Messangero", italiania zbuloi se donte të bënte fëmijë me çdo kusht.

Po prisja për njeriun e duhur për vite me radhë dhe më në fund e vendosa.

62-vjeçarja 'adoptoi' embrionet e një çifti shqiptar, dhe ju drejtua vendit tonë për të bërë këtë procedurë pasi në Itali është e ndaluar. Një procedurë e tillë në vendin tonë kushton nga 2,500 € - 5,000 € dhe nuk ka asnjë kufizim për gratë që nuk kanë një partner.

Por ky nuk është i vetmi rast në Itali, dy vjet më parë, në zonën e Campanias, një 62 vjeçare lindi një djalë, ndërsa një ndër rastet më të rrallë është ajo i Rosanna Della Corte-s, e cila lindi një djalë menjëherë pas vdekjes të së birit gjatë një aksidenti automobilistik, djalë që tani është 24 vjeç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...