Bark i sheshtë? Këto janë ushqimet që duhet të konsumoni për një trup ideal vere!

Dieta

Bark i sheshtë? Këto janë ushqimet që duhet të konsumoni për një trup ideal vere!

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 12:57
Ilustrim

Ditët si kjo e sotmja meritojnë të shoqërohen me veshje sa më të lehta, e me siguri keni filluar me ndërrimin e garderobës. Bluza të ngushta, xhinse të holla, funde e fustane – a nuk keni nisur të kombinoheni kështu ditët e fundit?

Megjithatë, i nxehti vjen së bashku me angazhimet për përsosjen e formave fizike. Ushtrimet fizike nuk janë gjithçka, nëse nuk nisim punën nga ushqimi. Të gjitha vajzat kërkojnë të përsosin një zonë në veçanti: pjesën e barkut.

Një stomak i sheshtë duket gjithmonë seksi dhe për këtë jemi të gjithë koshientë. Kështu, investohemi në këtë aspekt, por jo gjithmonë kemi rezultate. Që të arrijmë formën e dëshiruar, duhet të kemi parasysh se janë disa ushqime në veçanti që treten më shpejtë se të tjerat dhe nuk shkaktojnë fryrje.

Mjafton t’i provoni dhe përfundimin do ta shihni vetë!

Buka integrale

Avokado

Peshku

Kanella

Vezët

Majdanozi

Lakrat

Erëzat

Asparagusi

Çerealet

Limoni

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat