Fshati Shetaj i Durrësit, aty ku preket historia - Bota Sot
Fshati Shetaj i Durrësit, aty ku preket historia

Durrësi

Fshati Shetaj i Durrësit, aty ku preket historia

Më: 5 maj 2019 Në ora: 14:38
Fshati Shetaj

Premierë sot, në kanalin e youtube Top Channel është Shetaj i Durrësit, fshati fundit përpara se të shkosh në Kepin e Rodinit.

Vetëm 45 km larg kryeqytetit, këtu mund të njihesh me historinë e kalasë, kishave dhe banorëve.

Cilat ishin qëllimet e Skënderbeut, kur ndërtoi kalanë? Pse kjo kala ishte stacioni fundit i tij në rastin e një sulmi fatal Turk ? Po misteri i Kishës “Shën Ndou” cili është? Çfarë fsheh kjo kishë? Sa banorë kanë mbetur dhe si jetonë sot? Me çfarë merren?

Këto dhe të tjera, shfaqen në vëmendjen tonë në orën 20:00 në “100 Fshatrat e Shqipërisë”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...