Plas grushti, çfarë po ndodh në qendrat e votimit në Durrës - Bota Sot
Plas grushti, çfarë po ndodh në qendrat e votimit në Durrës

Durrësi

Plas grushti, çfarë po ndodh në qendrat e votimit në Durrës

Më: 30 qershor 2019 Në ora: 12:01
Kryetari i gjakosur

Ka nisur me konflikte procesi i votimit në Katund të Ri të Durrësit, një bastion i së djathtës.

Mësohet se në një qendër votimi është thyer një kuti votimi dhe se policia ka arrestuar autorin.

Ndërkohë në fshatin Qerret ka pasur një tjetër konflikt mes simpatizantëve të PS dhe kryetarit të njësisë Shaban Tafa.

Sipas simpatizantëve, Tafa ka dhunuar një 12 vjeçar që thërriste “Rama ik”.

Por vetë Shaban Tafa tha në lidhje telefonike me gazetaren se kanë qënë 2 fëmijë që do i vinin zjarrin qendrës së votimit. Në momentin që ka larguar fëmijët disa simpatizantë të e PD kanë goditur me grushta.

Tafa tha se qëllimi i tij është të largonte fëmijët nga qëndra e votimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat