Jetimorja e Durrësit, gati për festa/ Fëmijët bëjnë pemën e Vitit të Ri dhe përpiqen të harrojnë tërmetin - Bota Sot
Jetimorja e Durrësit, gati për festa/ Fëmijët bëjnë pemën e Vitit të Ri dhe përpiqen të harrojnë tërmetin

Durrësi

Jetimorja e Durrësit, gati për festa/ Fëmijët bëjnë pemën e Vitit të Ri dhe përpiqen të harrojnë tërmetin

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 16:47
Foto

Në jetimoren e Durrësit, ashtu siç e do tradita, java e parë e dhjetorit ka shënuar vendosjen e pemës së Vitit të Ri dhe zbukurimin e saj.

E gjitha kjo ndodh në një moment të vështirë për qytetin e Durrësit (atë të mëngjesit të 26 nëntorit, ku një tërmet i fuqishëm goditi vendin) duke simbolizuar kështu rifillimin e jetës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat