Të akuzuar për drogë, policia u vë prangat babë e bir në Durrës

Durrësi

Të akuzuar për drogë, policia u vë prangat babë e bir në Durrës

Më: 13 maj 2021 Në ora: 09:37
Foto ilustrim

Dy persona janë vënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi akuzohen për drogë.

Mësohet se në pranga kanë rënë I.Ç., dhe B.Ç.,  (babë e bir )pasi iu sekuestruan një sasi lënde narkotike e dyshuar e llojit cannabis sattiva. Mësohet se ditën e djeshme  kanë ndaluar  B.Ç., 30 vjeç, banues në Durrës,(i biri) pasi nuk ka zbatuar masën e  sigurisë ” Arrest në shtëpi” të dhënë nga Gjykata e

Ndërkohë policia njofton se në vijim të operacionit policor “Arrameras”, ku u arrestuan në flagrancë 4 shtetas dhe shpallur në kërkim një tjetër.

Në sajë të punës së pandërprerë është vënë në pranga edhe shtetasi i shpallur në kërkim. I arrestuari është H.X., 28 vjeç, banues në Larushk, Krujë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat