Bllokohen 1.5 milionë Euro në portin e Durrësit - Bota Sot
Bllokohen 1.5 milionë Euro në portin e Durrësit

Durrësi

Bllokohen 1.5 milionë Euro në portin e Durrësit

Më: 24 qershor 2018 Në ora: 16:22
Ilustrim

Policia ka sekuestruar një sasi të madhe eurosh në Portin e Durrësit.

U sekuestruan 1.5 milionë Euro brenda një makine tip ‘Toyota' që kishte ardhur nga porti i Anconës në portin e Durrësit. 

Mësohet se eurot, të gjitha me prerje 100-eshe ishin fshehur në një makinë tip “Toyota Yaris” pa targa. Mjeti ishte nisur nga Belgjika dhe nuk kishte destinacion përfundimtar.

Kjo sasi e madhe me para dyshohet se vin nga aktivitet kriminal, prandaj dhe janë sekuestruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera