Tërmet i fuqishëm në bregdetin e Durrësit - Bota Sot
Tërmet i fuqishëm në bregdetin e Durrësit

Durrësi

Tërmet i fuqishëm në bregdetin e Durrësit

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 13:03
Foto ilustrim

Një tërmet i fuqishëm ka rënë mesditën e sotme në detin Adriatik, jo shumë larg bregdetit të Durrësit.

Tërmeti ka qenë më i fortë se këta që kanë rënë ditët e fundit.

Siç bëhet e ditur lëkundjet kanë qenë 3.6 ballë i shkallës rihter.

Sipas të dhënave nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit lëkundjet janë ndjerë të forta në Durrës dhe më të lehta në Tiranë.

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera