Shala këmbëngul që nuk do të anulohet vendimi për pastrim të karburantëve të naftës - Bota Sot
Shala këmbëngul që nuk do të anulohet vendimi për pastrim të karburantëve të naftës

Ekonomi

Shala këmbëngul që nuk do të anulohet vendimi për pastrim të karburantëve të naftës

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 21:48
Foto ilustrim

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka reaguar ndaj lajmit për anulimin e Udhëzimit Administrativ i cili do të obligon pikat e shitjes së karburanteve të naftës që të bëjnë pastrimin e rezervuarëve çdo 3 vite.

Në reagimin e Shalës thuhet se ky lajm është i pavërtetë.

Postimi i plotë i Ministrit të MTI-së:

Të dashur qytetarë, të nderuar konsumator, po qarkullojnë disa lajme që Udhëzimi Administrativ 06/2019 i cili do të obligon pikat e shitjes së karburanteve të naftës që të bëjnë pastrimin e rezervuarëve çdo 3 vite, udhëzim ky të cilin e kam nënshkruar para disa javëve, është anuluar nga Zyra e Kryeministrit.

Një lajm i tillë është i pavërtet.

Një gjë e tillë ligjërisht është e pamundur që të ndodhë, dhe nuk do të ndodhë!

Prioritet i imi i përhershëm është dhe do të mbetet mbrojtja e konsumatorit dhe cilësia e produkteve që tregtohen në tregun e brendshëm të Republikës së Kosovës.

E.SH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...