OAK shpërndan te deputetët kërkesat e biznesve

Ekonomi

OAK shpërndan te deputetët kërkesat e biznesve

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 12:33
OAK

Duke marrë parasysh gjendjen e rëndë në të cilën është biznesi dhe punëtorët e sektorit privat, kërkesat e drejtuara Qeverisë së Kosovës me rastin e rishkimit të buxhetit dhe pakos së prezentuar nga Qeveria, OAK sot ka ndërmarrë një aktivitet para Parlamentit të Kosovës duke iu dorëzuar deputëve kërkesat së bashku me gjendjen në të cilën ndodhemi.

OAK shpreson në gatishmërinë e deputetëve të Parlamentit të Kosovës për të i shqyrtuar këto kërkesa para se të bëhet votimi i propozimeve të Qeverisë sipas rendit të ditës.

Më poshtë mund të gjeni materialin që i është dhënë deputetëve para hyrjes.

Image
Dokument
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat