Abrashi: Anëtarët e Komisionit po bëjnë politikë për interesa të tyre me Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Ekonomi

Abrashi: Anëtarët e Komisionit po bëjnë politikë për interesa të tyre me Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 17:08
Gazmend Abrashi

Deputeti i AAK-së, njëherësh anëtar i Komisionit për Buxhet dhe Transfere, Gazmend Abrashi, ka theksuar se anëtarët e këtij komisioni po bëjnë politikë për interesat e tyre me Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike.

Abrashi thotë se po anashkalohen interesat e biznesit dhe të qytetarëve.

Ai ka bërë thirrje për unitet për këtë kalimin e këtij Projektligji të rëndësishëm.

Reagimi i plotë:

Me Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike deputetët, antarë të Komisionit për Buxhet dhe Transfere po bëjnë politikë për interesa të partive të tyre politike.

Po anashkalojnë interesin e bizneseve dhe qytetarëve të vendit. Si kurrë më parë kërkohet unitet !

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat