Shkëlzen Shala, sipërmarrës me shije unike

Ekonomi

Shkëlzen Shala, sipërmarrës me shije unike

Më: 31 mars 2021 Në ora: 16:32
Shkëlzen Shala

Gastronomia në vendin tonë dihet tash e sa kohë që është shtyllë e fortë e ekonomisë.

Ka shumë kafeteri e restorante tek ne që janë në nivelin botëror dhe me mikpritjen e ngrohtë që i bënë edhe më atraktive ato.

Ndër më të suksesshmet nga kjo fushë janë restorantet dhe hotelet e Shkëlzen Shalës.

Shkëlzeni punon pa u dorëzuar në këtë drejtim që gjithmonë klientet të mbesin të kenaqur dhe të nderuar.

Sipërmarrës si i lartecekuri nuk është lehtë të bëhesh, por me punën dhe përkushtimin gjithçka është e mundur.

Bizneset në vendet ballkanike në përgjithësi e kanë vështirë të mbijetojnë dhe ajo është e qartë se shumë nga ato edhe dështojnë duke marrë parasysh se institucionet nuk ua ofrojnë përkrahjen e nevojshme.

Të sakrikfikosh në vendin tënd gjithmonë është një ide e qëlluar sepse vendi ka nevojë për bijt dhe bijat e tij!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat