“Do të kisha vrarë përsëri”, vrasësi serial 15-vjeçar: Zëra filluan të më flisnin dhe më thanë… - Bota Sot
“Do të kisha vrarë përsëri”, vrasësi serial 15-vjeçar: Zëra filluan të më flisnin dhe më thanë…

Evropë

“Do të kisha vrarë përsëri”, vrasësi serial 15-vjeçar: Zëra filluan të më flisnin dhe më thanë…

Më: 25 maj 2019 Në ora: 14:02
James Fairweather

James Fairweather ishte vetëm 15-vjeç kur vrau brutalisht një burrë dhe një student. Ngjarja ka ndodhur në Britaninë  e madhe, ndërsa James Fairweather është vrasësi serial më i ri i Britanisë.

Sipas shokëve të tij të klasës, kur ishte pyetur rreth profesionit që do të zgjidhte kur të rritej, i mituri kishte thënë “vrasës”, ndërsa kishte kërcënuar se do të kryente edhe një masakër në shkollë. Në vitin 2014 ai vrau një burrë me thikë, duke e goditur atë 102 herë në trup, vetëm për t’i shkaktuar sa më shumë dhimbje.

Tre muaj më vonë, ai zgjodhi viktimën e tij të radhës, një student. Ai e goditi studentin afër shtëpisë së tij, duke i shkaktuar gjithashtu shumë goditje me thikë, vetëm për t’i shkaktuar sa më shumë dhimbje. Ai u arrestua nga policia kur po planifikonte vrasjen e tretë, pasi një burrë e pa atë me thikë në dorë dhe lajmëroi autoritetet.

Në deklaratën e tij në polici, ai tha: Zëra filluan të më flisnin dhe më thanë që duhej ta bëja këtë sakrificë, ose do më vinin të më merrnin. Ndërsa i vrisja ata qeshnin me të madhe. Do të kisha vrarë përsëri.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...