Lajm i rremë, fotografia e Trump me lopë është në Bullgari e jo në Kosovë - Bota Sot
Lajm i rremë, fotografia e Trump me lopë është në Bullgari e jo në Kosovë

Evropë

Lajm i rremë, fotografia e Trump me lopë është në Bullgari e jo në Kosovë

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 18:22
Bullgari

Sot në disa portale është botuar një lajm i rrem për një një mural në fshatin Lupç të Poshtëm të Podujevës, ku mund të shihet presidenti amerikan Donald Trump pranë kokës së një lope.

Por, në fakt ky moral është realizuar në fshatin Staro Zhelezare, në Bullgari, si pjesë e një festivali të grafiteve murale.

Përveç presidentit Trump, murale të tilla janë bër edhe për Kancelarene Gjermanisë, Anglea Merkel, presidentit rus Putin. Muralet e jashtme në muret e shtëpive në fshatin Staro Zhelezare shfaqin njerëz lokalë së bashku me figura të njohura nga botët e politikës dhe fesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...