Athina tronditet nga një tërmet i fuqishëm - Bota Sot
Athina tronditet nga një tërmet i fuqishëm

Evropë

Athina tronditet nga një tërmet i fuqishëm

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 14:53
Athina

Një tërmet i fortë ka tronditur kryeqytetin grek të Athinës, duke lënë një pjesë të qytetit pa energji elektrike dhe duke dëmtuar rrjetin telefonik.

Tërmeti u regjistrua në magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter me një epiqendër rreth 22 kilometra në veriperëndim të Athinës.

Athinasit vrapuan në rrugë duke dalë nga ndërtesat e larta, pasi dridhja zgjati rreth 15 sekonda.

Tërmeti u ndje veçanërisht në qendër të Athinës. Zjarrfikësit kanë shpëtuar me dhjetëra njerëz të bllokuar në ashensorë, pas ndërprerjes së energjisë elektrike.

Banorët vendosën pamjet në mediat sociale të ndikimit të tërmetit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...