Tragjike në Zvicër: Djali mbyt nënën me thikë, kjo është arsyeja e tmerrshme - Bota Sot
Tragjike në Zvicër: Djali mbyt nënën me thikë, kjo është arsyeja e tmerrshme

Evropë

Tragjike në Zvicër: Djali mbyt nënën me thikë, kjo është arsyeja e tmerrshme

Nga: G.B Më: 12 gusht 2019 Në ora: 16:28
Maria B.

“C. ishte një bombë me kohë. Ishte vetëm çështje kohe para se të ndodhte diçka", thotë një mik i familjes për 20 minuta. 36-vjeçari CB* sulmoi nënën e tij Maria B.* në stacionin nënkalim në Rapperswil SG të Dielën pasdite me thikë, përcjell Bota sot.

20min.ch shkruan se lëndimet e saj ishin aq të rënda sa Maria, pronare e klubit të TC Rapperswil, vdiq në vendin e aksidentit.

Gjurmuesit e tragjedisë thuhet se kanë qenë në mosmarrëveshje familjare: "Maria kërcënoi C. me heqjen e banesës së përbashkët. Pastaj ai është i çmendur", thotë shoku i mirë për 20min.ch Nuk ishte hera e parë që pati një mosmarrëveshje në familjen B. "Të dy djemtë kanë një problem droge. C. edhe më shumë." Ai gjithashtu përdori drogë të fortë. "Kjo është arsyeja pse ata u përleshën me nënën e tyre përsëri dhe përsëri."

Djali akoma në rrezik vdekjeprurës

C. gjithashtu duhet të ketë pasur probleme të mëdha të shëndetit mendor. Siç thotë Kapo St. Gallen, ai ishte i njohur edhe në polici, por jo për shkak të krimeve të dhunshme. C. jetoi me nënën dhe njerkun e tij në një bllok të pa adhuruar në periferi të Jonas.

C. vrapoi pas veprës në drejtim të kolegjit teknik në Rapperswil dhe u ul atje me thikën ku i shkaktoi vetes lëndime të rënda në qafë. 36-vjeçari u arrestua dhe më pas u dërgua në spital.

Sipas Hanspeter Krüsi, zëdhënës i mediave për policinë kantonale të Shën Gallen, CB është ende në rrezik mortor. Mjedisi tani do të vihet në dyshim. Për deklaratën e mikut që nëna e kërcënoi djalin e saj, policia nuk e shpreh.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...