Gjëja më e çuditshme që është gjetur ndonjëherë në Çernobil - Bota Sot
Gjëja më e çuditshme që është gjetur ndonjëherë në Çernobil

Evropë

Gjëja më e çuditshme që është gjetur ndonjëherë në Çernobil

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 08:20
Foto ilustrim

Çernobilit është shumë më tepër se një burim i përsosur për tregimet e frikshme.

Është një qytet fantazmë shumë i vërtetë në ditët moderne, i përhumbur nga fatkeqësia dhe pamjet e çiltërta të mërzitshme.

Këtu janë disa nga gjërat më të çuditshme që janë gjetur në zonën e madhe të Çernobilit.

Sot, tipari më i spikatur i qytetit është parku i zbavitjes, i cili ka ndodhur më shumë se 30 vjet më parë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat