Policia holandeze arreston 6 burra, pasi zbuloi dhomën e torturave të improvizuara - Bota Sot
Policia holandeze arreston 6 burra, pasi zbuloi dhomën e torturave të improvizuara

Evropë

Policia holandeze arreston 6 burra, pasi zbuloi dhomën e torturave të improvizuara

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 15:13
Foto

Policia Holandeze arrestoi gjashtë burra pasi zbuloi kontejnerë deti që ishin shndërruar në një burg të improvizuar dhe "dhomë torturash" të pastruar nga tingulli i plotë me karrigen e një dentisti, mjete përfshirë pincë dhe kokës dhe doreza, njoftoi të martën një oficer i rangut të lartë, raporton AP.

Autoritetet thanë që policia kreu bastisjen para se dhoma e torturave të mund të përdorej dhe paralajmëroi viktimat e mundshme, të cilët u fshehën.

Zbulimi i ashpër u bë muajin e kaluar nga oficerët që hetonin rezultatet e gjeneruara nga të dhënat nga telefonat e koduar të përdorur nga kriminelët që ishin plasaritur së fundmi nga policia franceze. Detektivët në Britani dhe Holandë kanë arrestuar tashmë qindra të dyshuar bazuar në mesazhet e koduara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat