Pak momente para vdekjes nga Covid, nëna sjell në jetë foshnjën

Evropë

Pak momente para vdekjes nga Covid, nëna sjell në jetë foshnjën

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 11:30
Çifti rus

Një familje në Rusi është shuar nga Covid-19 për pak ditë. Një çift dhe një vajzë shtatzënë janë infektuar me koronavirus, por doktorët kanë arritur ta shpëtojnë vetëm një foshnjë.

Sipas mediave, një 64-vjeçar dhe gruaja e tij 61-vjeçare, bashkë me vajzën 36-vjeçare, kanë vdekur pas infektimit me Covid-19. Svetlana Sorochinskaya, 36 vjeçe vdiq menjëherë pasi solli në jetë fëmijën.

Sipas të afërmve të familjes, 64-vjeçari ka pasur një operacion në zemër, ndërsa dyshohet se gruaja dhe vajza janë infektuar gjatë vizitave në spital.

Më 5 nëntor e gjithë familja ka vdekur. Autoritetet në Petersburg do të marrin kujdestarinë për foshnjën, ndërkaq raportohet se një kushëri dëshiron ta adoptojë atë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat