Testi i dështuar, raketa ruse për pak sa nuk goditi fregatën, nga e cila u lëshua

Evropë

Testi i dështuar, raketa ruse për pak sa nuk goditi fregatën, nga e cila u lëshua

Më: 2 maj 2021 Në ora: 20:35
Raketa e dështuar përbënte një kërcënim të madh për fregatën

Një fregatë ruse shmangu goditjen e saj për pak me raketën e saj të lundrimit në test armësh të dështuar.

Sipas mediave të huaja, raketa e dështuar Kalibr la lëshuesin e anijes luftarake, u ngrit dhe u rrotullua në mënyrë alarmante para se të përplaset në oqeanin Paqësor.

Raketa e dështuar përbënte një kërcënim të madh për fregatën e sapo rinovuar Marshal Shaposhnikov ndërsa goditi sipërfaqen e oqeanit, me flakë të dukshme në sipërfaqe.

Image

Pamjet:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat