EULEX-i të mos nënshkruajë asnjë protokoll!

Fejtone

EULEX-i të mos nënshkruajë asnjë protokoll!

Nga: Fatbardhë Zeka Më: 28 prill 2010 Në ora: 19:22

Prishtinë, prill – Ende pa filluar të zbatohet “Strategjia për Kosovën e veriut”, EULEX-i që nuk e njeh as këtë strategji dhe as Kosovën shtet, është paralajmëruar se do të nënshkruajë edhe dy protokolle të reja me Serbinë. Dy protokollet janë ai për doganat dhe për drejtësinë, nënshkrimi i të cilave qe paralajmëruar menjëherë pas nënshkrimit të protokollit për policinë, por për shkak të presionit publik nënshkrimi i tyre u shty.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës, “Bota sot”)

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat