7 rastet e reja me COVID-19 në Ferizaj vijnë nga këto vendbanime

Ferizaj

7 rastet e reja me COVID-19 në Ferizaj vijnë nga këto vendbanime

Më: 13 shtator 2020 Në ora: 15:48
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur 7 persona si pasojë e infektimit me koronavirus, ndërsa janë shënuar 71 raste të reja të këtij infeksioni.

Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një njoftimi në faqen zyrtare në Facebook.

Në Komunën e Ferizajt janë konfirmuar 7 raste të reja. Tri nga rastet janë konfirmuar në qytet, ndërsa nga një rast në fshatrat: Komogllavë, Koshare, Pleshinë dhe Varosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat