Shiu ka bllokuar disa rrugë në rajonin e Ferizajt - Bota Sot
Shiu ka bllokuar disa rrugë në rajonin e Ferizajt

Ferizaj

Shiu ka bllokuar disa rrugë në rajonin e Ferizajt

Më: 9 korrik 2018 Në ora: 23:38
Magjistralja Prishtinë – Ferizaj

Si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut që kanë përfshirë sot rajonin e Ferizajt, janë bllokuar disa rrugë si pasojë e vërshimeve të ujit dhe shembjeve të dheut.

Bllokimit të rrugës kishte në magjistralen Prishtinë – Ferizaj, si pasojë e vërshimeve të ujit, për të cilën ka njoftuar ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj.

Bllokim të rrugës ka pasur edhe në fshatin Brod të Shterpcës, ku si pasojë e shirave të mëdha, ka pasur rrëshqitje të dheut dhe gurëve në rrugë.

Siç njofton Policia, rruga tani është hapur, ndërsa u kërkohet drejtuesve të automjeteve që të kenë kujdes gjatë qarkullimit në këtë aks rrugor, pasi që mund të ketë shembje të dheut apo gurëve.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera