Brad Pitt do të shfaqë filmin e tij në Festivalin e Venecias

Filma

Brad Pitt do të shfaqë filmin e tij në Festivalin e Venecias

Më: 25 korrik 2019 Në ora: 19:50
Brad Pitt

Filmi  i Brad Pitt “Ad Astra” së bashku me Timothée Chalamet dhe dramën  “The King” të Robert Pattinson janë ndër filmat që do të kenë shfaqjen e tyre botërore në Festivalin e Filmit të Venecias, i cili fillon në fund të gushtit.

Filmi i Panama Papers “The Laundromat” me regji të Steven Soderbergh, ku luajnë fituesit e çmimeve Oscar Meryl Streep dhe Gary Oldman, është gjithashtu në linjën e festivalit.

Haifaa Al-Mansour, e cila është regjisorja e parë grua që ka xhiruar një film në Arabinë Saudite, do të shfaqë filmin e ri “The Perfect Candidate” në këtë festival.

Festivali i Fimit të Venecias është një festival ku fituesit e çmimeve të mëdha shpesh kanë nisur fushatat e tyre.

Në vitet e fundit, fituesit më të mirë të Çmimit Oscar, përfshirë The Shape of Water dhe Birdman janë shfaqur për herë të parë në festivalin italian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat