Si i bëjnë fëmijët të qajnë gjatë xhirimeve të filmave

Filma

Si i bëjnë fëmijët të qajnë gjatë xhirimeve të filmave

Më: 7 gusht 2021 Në ora: 07:14
Ilustrim

Shpesh në filma, shohim fëmijët të qajnë në kohën e duhur dhe në mënyrën e duhur.

Vjen pyetja se si fëmijët e kuptojnë kur të fillojnë të qajnë dhe kur të ndalen, kur as nuk flasin dhe as nuk kuptojnë.

Këtu e shohim edhe njëherë, vështirësinë e krijimit të një filmi.

Deri më herët kjo ka qenë një punë që regjisori ka marrë përsipër, duke u bërë kreativ, jo gjithmonë për të mirë.

Mirëpo me rritjen e industrisë, është rritur edhe numri i personave që kanë punë specifike gjatë xhirimeve. Qarja e foshnjave është njëra prej tyre.

Në videon e plotë nga Insider, e shihni se si Eleaine Hall e bën këtë punë, video kjo e realizuar më herët por që ka filluar të shpërndahet sërish.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat